FOOD REVOLUTION DAY - nech je každý deň a po celý rok!


Minulý rok, keď som začínala ako Gazdinka.cz moja prvá akcia, ktorú som pripravila bol FRD2013 pre Triad Advertising  . O rok neskor, t.j. teraz 16. mája 2014 som súčasťou vačšej akcie :)


Food Revolution Day je výzva pro školy, školky, organizace, firmy, komunity či jednotlivce, aby v tento den věnovali svůj čas a pozornost tomu, co budou jíst, aby sdíleli s ostatními svoje zkušenosti, podíleli se o zážitky, recepty a posunuli dále své know-how, jak zdravěji a zodpovědněji přistupovat ke stravování.  
Food Revolution Day organizuje Food Revolution Foundation pod záštitou Jamie Olivera a do České republiky jej přináší i škola vaření Chefparade společně s ambasádorkou pro ČR Andreou Kosorínovou / to som ja :) / a za účasti spisovatelky Báry Nesvadbové. 

Na podporu tohoto dne pořádá 16. 5. 2014 Chefparade neziskovouakci pro 80 dětí z vybraných škol a dětských domovů (kapacita zcela zaplněna) – vaření s předními šéfkuchaři, kde se děti dozví, odkud jídlo pochází, jak ho připravit a jak správný výběr potravin ovlivňuje jejich metabolismus.  Misí akce je vzdělávání a inspirování dětí ke změnám ve stravování a podpora kvalitních a regionálních potravin. 

Do projektu se zapojují dále na „dálku“ i jednotlivé třídy škol a školek, knihoven i ostatních institucí a některé dětské domovy pod záštitou Nadace Terezy Maxové.

Co znamená přihlášení „na dálku“?
Akce v Chefparade je limitována počtem účastníků, avšak všem přihlášeným „na dálku“ je od Chefparade poskytnuta podpora v podobě základního info balíčku s představením projektu, se zdravými recepty Jamie Olivera a zábavnými hrami na podporu správného stravování, aby mohli sami ve svých prostorách podpořit FRD a osvětu o zdravém stravování.

Prvních 10 přihlášených (bohužel jen pražských tříd), na které již nezbylo místo na samotné akci, obdrží ovoce a zeleninu a budou si tak moci sami vyzkoušet přípravu smoothies nebo zdravé svačiny podle receptů Jamie Olivera, prvních 10 přihlášených knihoven obdrží kuchařskou knihu Chefparade nebo Jamie Olivera do svého fondu. 10 dětských domovů obdrží v určitém počtu dárky v podobě kuchařských knih, vařeček a též možnost si vyzkoušet přípravu kaší „Naše kaše“.

Menu pro děti doporučené Jamie Oliverem:

·       Duhový salátový wrap - ovocný a zeleninový salát zabalený do tortily
·       Mátovo-jogurtový dip - lehký základní dresink k přípravě tzatziky nebo hummusového dipu
·       Křupavá mrkvová plněná pita - výborná obměna klasických sendvičů
·       Banánový chléb - podle originální Jamieho receptury
·       Super smoothies -  nejoblíbenější zelený, fialový, oranžový a bílý zdravý nápoj


Akce se koná za podpory spisovatelky Báry Nesvadbové, společnosti Makro a Titbit, UNIKUM, MLD publishing, šéfkuchařů Radka Jakubce, Ondřeje Vykusy, Vladimíra Paličky a Luboše Rychvalského.

V rámci programu se celý týden zapojují vaříme.cz, kdy bude vyhlášeno speciální Food Revolution Day menu, Chefparade Foodtruck se speciálním menu Jamie Olivera , také Zdravá máma a ThinkFood.ZAPOJTE SA AJ VY -  V PRÁCI, DOMA V ŠKOLE !


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Pečeň vs. Pečienka

Gazdinka hľadá kuchára, alebo hlavná ochutnávačka sa nevie dočkať

Moje tehotenstvo a pôrod - očami prvorodičky